Stephen King’ten Yeni Roman: Holly!

Stephen King son dönemde ardı ardına yazdığı romanlar ile şaşırtmaya devam ediyor. Usta, Holly isimli romanı ile tanıdığımız bir karakterle bizi bir kez daha buluşturuyor.

Stephen King’in Bill Hodges serisinin ilk romanı olan Bay Mercedes (Mr.Mercedes) ile hayatımıza ortak ettiği Holly karakterini o kadar sevdi ki, bu karakterle ilgili romanların ardı arkası adeta kesilmiyor. Serinin tamamında yer alan Holly, daha sonra Yabancı (Outsider) romanında ve Kan Varsa (If It Bleeds) hikayesinde maceralarına devam etti. Ve şimdi Holly romanı ile Stephen King yeni bir Holly Gibney macerasını bizlere sunuyor. 

Amerika’da Eylül ayında yayımlanacak olan roman ülkemiz okurları için 2024’ün ilk aylarında okunabilir gibi görünüyor. Kitabın konusuna değinirsek: 

“Penny Dahl, kaybolan kızını bulmasına yardım etmeleri ümidiyle Finders Keepers dedektiflik bürosunu aradığında Holly vakayı kabul etmeye pek de istekli değildir. Holly’nin ortağı Pete Covid’e yakalanmıştır. Annesi ise henüz ölmüştür ve Holly’nin izinde olması gerekmektedir. Fakat Penny Dahl’ın sesindeki çaresizlik, Holly’nin onu geri çevirmesine izin vermez.

Bonnie Dahl’ın kaybolduğu yerden birkaç blok ötede Profesör Rodney ve Profesör  Emily Harris yaşamaktadır. İkili, burjuva saygınlığının vücut bulmuş hâlidir: evli, birbirine adanmış ve yarı-emekli ömürlük akademisyen seksenlikler! Ancak bakımlı ve kitaplarla dolu evlerinin bodrumunda Bonnie’nin ortadan kaybolmasıyla ilgili olabilecek nahoş bir sır saklıyorlar. Neyin peşinde olduklarını bilmek neredeyse imkansız olacak: anlayışlı, sabırlı ve acımasızlar.

Stephen King’in tüyler ürperten yeni şaheserinde Holly, şaşırtıcı derecede kaçık bu profesörleri alt edebilmek için hayranlık uyandıran tüm yeteneklerini seferber etmek zorunda.”

Amerika’da 5 Eylül 2023’te yayımlanacak roman 464 sayfa olacak. Bu kitap Holly Gibney’in son macerası mı olacak yoksa Usta Holly aşkını devam mı ettirecek, hep birlikte göreceğiz.