Peri Masalı Çıktı!

stephen-king-peri-masali

Stephen King’in geçtiğimiz yıl yayımlanan son romanı Fairy Tale, Peri Masalı ismiyle ülkemizdeki raflarda yerini aldı. 

Altın Kitaplar tarafından yayımlanan kitap ustanın hayal gücünü bir hayli zorladığı, fantastik ve gerilim dolu bir dünyayı bizlere sunuyor. Türkçe baskısı tam 704 sayfa ve hem ekonomik şartlar hem de sayfa sayısının fazlalığından dolayı fiyatı da bir hayli tuzlu.

Dünya tehlikede… Hem bizimki hem de diğeri…

Charlie Reade on yedi yaşında, beyzbol ve Amerikan futbolunda başarılı, sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün Radar adında bir köpek ve onun sahibi Bay Bowditch’le tanışır.

Bay Bowditch bir tepede, tekinsiz görünen büyük bir evde tek başına yaşamaktadır. Evinin arkasında zaman zaman tuhaf seslerin duyulduğu bir kulübe, kulübenin içindeyse bir kuyu vardır.

Ve masal bu ya, bu kuyu bambaşka bir dünyaya açılır.

Gökyüzünde iki ayın ve bizim dünyamızdaki gökbilimcilerin hiç görmediği yıldızların parladığı, korkunç cezalara maruz kalmış prens ve prenseslerin sürgün edildiği, sakinlerinin hastalıkla lanetlendiği bir dünyaya…

Dahi yazar Stephen King, iyi ile kötünün savaştığı paralel bir dünyanın kapılarını aralıyor ve hayal gücünün en derin kuyusuna iniyor. Peri Masalı, King’in diğer eserleri kadar  şaşırtıcı ve ikonik. Kahraman rolüne soyunan sıradan bir genç adamın olağanüstü macerasını konu alan gerilimli ve tatmin edici bir roman.”

Peri Masalı 24 Temmuz’da ülkemizde çıktı.