Sürpriz Kitap: Karanlıkta Parlayanlar

karanlikta-parlayanlar-king

Stephen King’in ülkemizdeki ana yayımcısı olan Altın Kitaplar’dan Holly’i beklerken sürpriz bir kitapla karşılaştık. İşte karşınızda: Karanlıkta Parlayanlar…

Stephen King’in en önemli fan sayfalarından Lilja’s Library’nin 20.yılı için özel olarak hazırlanan Karanlıkta Parlayanlar, yaklaşık dört yıl sonra ülkemizde de okuyucu ile buluştu.

Sayfa yöneticisi olan Hans-Ake Lilja’nın hazırladığı bu hikaye derlemesinde, korku ve gerilim dalında öne çıkan 13 yazardan 12 hikayeyi bu kitapta buluyoruz. Kitabın ilk hikayesi de Stephen King’e ait olan “Mavi Hava Kompresörü” ismindeki hikaye. 

Kitapta yer alan diğer yazarlar: Clive Barker, Edgar Allan Poe, Ramsey Campbell, John Ajvide Lindqvist, Jack Ketchum, P.D. Cacek, Steward O’nan, Ben Vincent, Brian Keene, Richard Chizmar, Kevin Quigley, Brian James Freeman.

Amerika’da 2017 yılında yayımlanan kitap ülkemizde 2024 yılında yer almış oldu. Bir fan sayfası tarafından hazırlanan Karanlıkta Parlayanlar’ın ülkemizede yayımlanmasına şaşırdığımı da söylemem gerekir.