Yüzyılın Suçlusu Blaze

SKT PUAN:
7/10

ORİJİNAL İSMİ:

BLAZE

TÜRKÇE İSMİ:

YÜZYILIN SUÇLUSU BLAZE

ORİJİNAL İLK BASKI:

2006

TÜRKÇE İLK BASKI:

2009

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

272

YAYINEVİ:

İNKILAP KİTAPEVİ

Stephen King’in Richard Bachman takma ismiyle yazmış olduğu son romandır. King,  bu romanı ilk romanı Göz (Carrie)’den önce yazdığını ve kaybettiğini, tavan arasında bulduktan sonra da düzenleyip yine Richard Bachman ismiyle yayınladığını söylemiştir. 

Blaze, Küçük Clayton Blaisdell’in öyküsüdür… Ona karşı işlenen ve onun işlediği suçların öyküsü… Blaze’in kafası, çocukluğunda babası tarafından merdivenden atıldığından ve sonra bir daha atıldığından beri yavaş işliyordu. Gençliğinde kötü muamele gördüğü ıslahevinden kaçtıktan sonra Blaze, her şeyi bildiğini düşünen George adlı tecrübeli bir suçluyla takılmaya başladı. George onu yüzlerce numarayla ve büyük bir fikirle tanıştırdı: zengin bir ailenin çocuğunu kaçırma fikriyle. Ama sonra George öldürülünce Blaze, partnerinin hayaleti tarafından ziyaret edilse de artık tek başına kalmıştı. 

Edebiyat tarihinin en sempatik suçlularından birine dönüşen Blaze’in öyküsü şaşılacak kadar güçlü ve hüzünlü. Stephen King’in Tom Gordon’a Aşık Olan Kız kitabı kadar gerilimli ve büyüleyici. 

Blaze’in şu ana kadar herhangi bir uyarlaması yapılmamıştır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram