Yüzyılın Fırtınası

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

STORM OF CENTURY

TÜRKÇE İSMİ:

YÜZYILIN FIRTINASI

ORİJİNAL İLK BASKI:

1999

TÜRKÇE İLK BASKI:

2001

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

520

YAYINEVİ:

İNKILAP KİTAPEVİ

Stephen King’in senaryo formatında yazmış olduğu bu kitabı (dikkat, bu kitap roman değil senaryodur) mini dizi olarak (tv filmi olarak da sayılabilir fakat bölüm bölüm yayınlanmıştır) televizyona uyarlanmıştır. 

Little Tall Adası sakinleri, kuzeydoğudan esen korkunç fırtınaya defalarca maruz kalmıştı ama bu sefer durum çok farklıydı çünkü fırtına, beraberinde çok daha kötü bir şeyi de getirmişti. 

Adaya ilk kar taneleri düşerken, yaşlı Martha Clarendon kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç bir şekilde öldü. Bu ölümün sorumlusu Andre Linoge’ydi… Ve kendisini yakalamaya geleceklerini bildiği halde, gümüş kurt başlı bastonuyla Martha’nın koltuğunda oturmuş bekliyordu.

Ada sakinlerini birbirleriyle, en kötüsü de kendi kendileriyle karşı karşıya getiren bu zihin okuyucu şeytani adam, kısa sürede tam bir kâbus haline geldi. İğrenç sırların kanlı işaretlerle, büyünün ölümcül gerçeklerle iç içe geçtiği ve çocukların bile ölümü enselerinde hissettiği bu kâbustan kurtulabilmenin ise yalnızca tek bir yolu vardı. Linoge de onu öneriyordu zaten: “Bana istediğimi verin, gideyim!”

1999 yılında televizyona uyarlanan bu yapım 257 dakikalık süresi ile dikkat çekmektedir. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram