Yazma Sanatı

SKT PUAN:
8.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

ON WRITING

TÜRKÇE İSMİ:

YAZMA SANATI

ORİJİNAL İLK BASKI:

2000

TÜRKÇE İLK BASKI:

2007

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

256

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King yazmak isteyenlere, yazar adaylarına ve yazarlık serüveninde neler yaşandığını öğrenmek isteyenlere hazırladığı rehber niteliğinde, çok etkili bir kitaptır. 

“Yazmanın amacı para kazanmak, ünlü olmak, sevgili bulmak, sevişmek ya da arkadaş edinmek değildir. Sonuçta amaç, eserinizi okuyacak insanların hayatlarını ve kendi hayatınızı zenginleştirmektir. Amaç; uyanmak, iyileşmek ve başa çıkmaktır. Mutlu olmaktır, tamam mı? Mutlu olmak. Bu kitabın bir kısmı, belki büyük bir kısmı, benim yazmayı nasıl öğrendiğimle ilgili. Çoğu, sizin nasıl daha iyi yazabileceğinizle ilgili. Geri kalanı ve belki en iyi kısmı da bir izin kâğıdı gibi: Yapabilirsiniz, yapmalısınız ve başlayacak kadar cesursanız yapacaksınız. Yazmak bir sihir, her yaratıcı sanat dalı kadar ab-ı hayat. Su bedava. İçsenize.” 

Stephen King’in bu yarı anı yarı kılavuz niteliğindeki muhteşem eseri bir yandan yazarın çalışma ve üretme sürecine ışık tutarken bir yandan da yazmak isteyenlere yol gösteriyor. Çocukluğundan kariyerinin zorlu ilk günlerine ve 1999’da geçirdiği ölümcül kazaya kadar King’le beraber yazarlığın engebeli yollarında yürüyeceksiniz. Yazma Sanatı, okuyan herkesi etkileyerek cesaret aşılayacak bir başyapıt.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram