Yabancı

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE OUTSIDER

TÜRKÇE İSMİ:

YABANCI

ORİJİNAL İLK BASKI:

2018

TÜRKÇE İLK BASKI:

2019

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

544

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in beğeni toplayan polisiye serisi Bill Hodges serisinden sonra dedektif Holly Gibney karakteri yeni bir maceraya atılıyor. 

Şehir parkında, vahşice katledilen on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedi bulunur. Görgü tanıklarının ifadelerine göre katil, İngilizce öğretmeni, şehrin Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’dır. Parmak izi ve DNA sonuçlarıyla desteklenen diğer kanıtlar da tartışılmaz biçimde onu işaret etmektedir.

Bu korkunç cinayetin dehşete düşürdüğü Dedektif Ralph Anderson, eskiden kendi oğlunun da koçluğunu yapmış olan zanlının, bir beyzbol maçının ortasında, herkesin gözü önünde tutuklanması emrini verir. Ne var ki, Maitland cinayetin işlendiği gün başka bir kentte bir konferansta olduğunu iddia eder ve bu, ilerleyen günlerde tanıklarla, kamera görüntüleriyle doğrulanır.

Ralph Anderson ve Bölge Savcısı Bill Samuels bu şaşırtıcı gelişmenin yarattığı çelişkiyi çözmek için delillerin izini sürmeye devam ederken, cinayeti aydınlatmaya çalışan herkes bilinmezliklerle ve tehlikelerle dolu bir anafora doğru sürüklenmektedir. 

Stephen King yine hayal gücünün sınırlarını zorluyor, yine usta bir hikâye anlatıcısı olduğunu kanıtlıyor…

Yabancı (The Outsider) 2020 yılında kitapla çok fazla bağlantısı olmayan bir dizi uyarlaması ile karşımıza çıktı. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram