Üçün Çekilişi

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE DARK TOWER 2: THE DRAWING OF THE THREE

TÜRKÇE İSMİ:

KARA KULE 2: ÜÇÜN ÇEKİLİŞİ

ORİJİNAL İLK BASKI:

1987

TÜRKÇE İLK BASKI:

1991

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

480

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in “hayatımın eseri” dediği epik serisi Kara Kule’nin 2.kitabıdır. Bu kitap Kara Kule macerasına atılacak ekibin birbirleri ile tanıştığı roman olarak dikkat çekmektedir. Bu kitap daha önce İnkılap Yayınevi tarafından “Üçün Çizgileri” ismiyle basılmıştır. 

Kara Kule romanının sonunda Roland, yani Silahşor, Silahlı Adam’la karşılaşmıştı. 

Ardından Roland, Orta-Dünya’da Batı Denizi kıyısında uyanır. Karşısında her biri ayrı zamanlarda New York kentine açılan üç kapı görür. 

Roland, Kara Kule’ye ulaşmak için bu kapılardan üç kişiyi kendi zamanına çekmek zorundadır. 

I. Kapı: Yıl 1987. Roland, Eddie Dean adlı eroin bağımlısı tutukluyla karşılaşır. Eddie çekilen kişilerden biridir. 

II. Kapı: Yıl 1964. Gölgelerin Kadını, zenci Odetta Holmes bir metro kazasında bacaklarını kaybetmiştir. İçinde öfke ve nefretle yanıp tutuşan ikinci bir kadın yaşamaktadır ve o kadın Roland’la karşılaşır. 

III. Kapı: Yıl 1977. Jack Mort insanları ölüme iten ve akıl almaz zalimlikler yapan bir canidir. Ve ne yazik ki Roland’ın çektiği son kişidir. Sizce, arayış içindeki Roland ka-tet’ini tamamlamak için yeni arkadaşlar mı edinmiştir? Yoksa bilmeden tamamen farklı bir bela mı ortaya salmıştır? 

Kara Kule (The Dark Tower) serisi yazımı 30 yıldan fazla süren, 8 kitaptan oluşan bir seridir ve 2017 yılında serinin özetini yansıtan bir sinema uyarlaması yapılmıştır. Uyarlama son derece büyük eleştiriler almıştır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram