Tom Gordon’a Aşık Olan Kız

SKT PUAN:
6.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE GIRL WHO LOVED TOM GORDON

TÜRKÇE İSMİ:

TOM GORDON'A AŞIK OLAN KIZ

ORİJİNAL İLK BASKI:

1999

TÜRKÇE İLK BASKI:

2000

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

192

YAYINEVİ:

İNKILAP KİTAPEVİ

Stephen King bu kısa romanında insanın doğa karşısındaki çaresizliğinden yola çıkarak tanrı kavramını sorgulamıştır. Kitap “Sineklerin Tanrısı” gibi eserlere atıflarıyla da dikkat çekmektedir.  

Broşürde Appalachian Yolu’nun Maine-New Hampshire bölümündeki altı millik yürüyüş parkurunun orta zorlukta olduğu belirtiliyordu. Bu parkur, dokuz yaşındaki Trisha McFarland’ın kardeşi Pete ve yeni boşanmış annesiyle bir cumartesi gününü geçirecekleri yerdi. Trisha, annesiyle kardeşinin her zamanki tartışmalarından kurtulmak için yoldan ayrılıp sonra da kestirmeden onları yakalamak isterken, tehlike ve korku dolu vahşiliğin derinliklerine daldı. Karanlık çöktüğündeyse bu derinliklerin tam ortasındaydı artık.

Trisha, sezgileriyle yönünü bulmak, aklıyla kendini savunmak ve cesaretiyle giderek artan korkusunu yenmek zorundaydı. Korkusunu yatıştırmak için Walkman’inden Red Sox’ın beyzbol maçını yayınlayan radyo istasyonunu ayarladı. Kahramanı olan Tom Gordon’ın cesur atışları, Trisha’yı yalnızlığa karşı da koruyordu. Radyo istasyonunun sesi giderek zayıflayıp yok olduğunda Trisha, Tom Gordon’ın yanında olduğunu hayal etmeye başladı. Artık yalnız değildi.

En ilkel duygularımıza seslenen ve onları harekete geçiren Tom Gordon’a Âşık Olan Kız, bilinmeyene karşı duyduğumuz derin korkunun ve buna karşı koyacak cesaretin, inancın romanı. Daha doğrusu, bizi küçük bir kızın yenilmez ruhuna tanık eden korkunç bir peri masalı. 

Henüz kitabın herhangi bir uyarlaması yapılmamıştır.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram