Sadist

SKT PUAN:
8.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

MISERY

TÜRKÇE İSMİ:

SADİST

ORİJİNAL İLK BASKI:

1988

TÜRKÇE İLK BASKI:

1995

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

344

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’ten gerilimin doruklarında bir roman! Özellikle sinema uyarlamasından sonra dikkatleri üzerine toplayan bu roman, Stephen King’in “hayran” korkusundan dolayı ortaya çıkmıştır. 

Ünlü yazar Paul Sheldon, bir dağ yolunda trafik kazası geçirir. Kar fırtınasının ortasında baygın ve yaralı bir haldeyken, yazarın romanlarının saplantılı bir hayranı olan Annie Wilkes tarafından “kurtarılır”. 

Eski bir hemşire olan Wilkes’ın evine götürüp bir odaya kapattığı Sheldon neyle karşı karşıya kaldığını anladığında, hayal gücünün sınırlarını zorlayan “sancılı” günler de başlamış olacaktır.

Sadist, psikolojik gerilim türünün başyapıtları arasında gösterilen ve Stephen King’in parlak yaratıcılığını ortaya seren çok özel bir roman…

 “Alo? Burası Sidewinder Polis Karakolu. Ben Memur Humbugagy.” 

“Beni dinleyin, Memur Humbugagy. Çok dikkatle dinleyin ve sözümü kesmeyin. Çünkü ne kadar zamanım olduğunu bilmiyorum. Adım Sheldon. Size Annie Wilkes’ın evinden telefon ediyorum. En aşağı iki haftadan beri burada hapisim. Hatta belki de bir aydan beri hapis!”

 “Annie Wilkes mı?” 

“Hemen buraya gelin. Bir ambulans da yollayın. Ve Tanrı aşkına, kadın eve dönmeden buraya gelmeye çalışın!”

Sadist (Misery)’in 1990 yılındaki sinema uyarlaması büyük ses getirmiştir. King’in ölümsüz karakterlerinden Annie Wilkes’ı canlandıran Kathy Bates bu rolü ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödülünü kazanmıştır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram