Rüya Avcısı

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

DREAMCATCHER

TÜRKÇE İSMİ:

RÜYA AVCISI

ORİJİNAL İLK BASKI:

2001

TÜRKÇE İLK BASKI:

2001

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

544

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King 19 Haziran 1999’da geçirdiği trafik kazası sonrası ölümden döndü. Uzun süren iyileşme sürecinde hayata küstü hatta mesleğini bırakmayı düşündü. Onu hayata döndüren ve geçirdiği kaza sonrası yayımlanan ilk romanı olan Rüya Avcısı (Dreamcatcher) yazarın dönüm noktalarından biri olarak gösteriliyor. Romanda geçirdiği kaza ve iyileşme sürecindeki sancılı dönemi hissedebilirsiniz. 

Okuyacağınız öykü, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı dört çocuğun hikâyesidir. Onları birbirlerine bağlayan bir olayda, kahramanca şeyler yaparak herkesin sevgisini kazanmışlardı. Ancak, yaşadıkları o olay, onları anlayamadıkları bir biçimde değiştirmişti.

Aradan geçen yirmi beş yılın sonunda birbirinden çok farklı yaşamlar sürseler de asla ayrılmayan bu sıkı dostlar, her yıl yaptıkları gibi av mevsiminde Maine ormanlarında buluşurlar.

Sakin geçireceklerini düşündükleri av partilerine yolunu kaybetmiş bir adam da katılır. Ancak bu yabancının garip tavırları ve sürekli gökyüzündeki ışıklardan söz etmesi grubu tedirgin eder.

Kısa süre sonra, sakin başlayan tatil serüvenleri başka bir dünyadan geldiğini anladıkları yaratıkla ölüm kalım mücadelesine dönüşür.

Kurtuluşları ise paylaştıkları geçmişlerinde ve Rüya Avcısı’nın elindedir. 

Stephen King’in “uzaylı” konsepti ile yazdığı ender romanlardan olan Rüya Avcısı (Dreamcatcher) 2003 yılında sinema uyarlaması ile seyirci ile buluştu. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram