Ruhlar Dükkanı

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

NEEDFUL THINGS

TÜRKÇE İSMİ:

RUHLAR DÜKKANI

ORİJİNAL İLK BASKI:

1991

TÜRKÇE İLK BASKI:

1992

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

567

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in yaratıcılığının ve hayal gücünün ne kadar üst seviye olduğunu kanıtlarcasına yazdığı bu romanda King külliyatının unutulmaz karakterlerinden biri olan Leland Gaunt ile tanışmaya hazır olun. Onda ihtiyacınız olan her şey var…

Maine, Castle Rock kentinde yeni bir mağaza açılmıştı. Burada, hayalleri süsleyen, arzuları tatmin eden, hatta ancak rüyalarda görülebilecek türden pek çok eşya vardı. Yani o mağazada herkes için ne gerekiyorsa tümü satılmaktaydı. Mağazanın adı mı? Eh, o da kuşkusuz orada satılanlara uygun olacaktı: Gerekli Şeyler.

Gerekli Şeyler dükkanının sahibi olan Leland Gaunt, karanlık ve gizemli bir yabancıydı. Ama insanların gizli arzularına ulaşmak için ödemeye hazır oldukları bedel konusunda ise tam bir uzmandı. Evet, her şeyin bir bedeli vardır ve bu, ruhunu şeytana satmak anlamına gelse bile Castle Rock’lılar bunu ödemeye hazırdı.

Gerekli Şeyler dükkanı kente yayılan lanetin ve neredeyse cinnetin kaynağıydı; Leland da olanları keyifle izliyordu. Bu histeri çılgınlığına ancak ruhunu satmayan biri dur diyebilirdi.

Ruhlar Dükkanı(Needful Things)’nın 1993 yapımı bir sinema uyarlaması bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram