Oyun

SKT PUAN:
7/10

ORİJİNAL İSMİ:

GERALD'S GAME

TÜRKÇE İSMİ:

OYUN

ORİJİNAL İLK BASKI:

1992

TÜRKÇE İLK BASKI:

1993

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

400

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in kadınları anlatmaya başladığı 1992-1996 dönemini başlatan roman olarak dikkat çekmektedir. Sonrasında Dolores Claiborne ve Rose Madder gibi romanlar gelecektir. Oyun, psikolojik gerilim türündeki yapısıyla diğer King romanlarından kendisini ayırır. 

Yalnızca karıkoca arasında yaşanan bir oyundu bu. Gerald’ın oyunu. Ama bu kez Jessie oyun oynamak istemiyordu. Bacakları iki yana açık, kolları karyolanın başucuna kelepçelenmiş bir halde yatarken kocasının tepesinde dikilip ağzından salyalar akarak bakıyor olması onda tiksinti uyandırmıştı, adeta kendini aşağılanmış hissediyordu.

Kocasına okkalı bir tekme savurdu. Hem de en can alıcı noktasına…

Kalp krizinden ölen Gerald şimdi yerde yatıyordu. Tatil için geldikleri göl kenarındaki bu yazlık evde Jessie’yi yapayalnız ve çaresiz bırakmıştı. Tanrı’nın unuttuğu bir yerde, medeni dünyaya kilometrelerce uzaktaydı. Çığlıklarını kimse duyamazdı. Yapayalnızdı. Yalnızca kafasının içinde konuşan, tartışan kendisiyle alay eden sesler vardı.

Oyun(Gerald’s Game) büyük bir çoğunluğu tek bir odada geçmesiyle dikkat çeker. Ayrıca bazı yönleri ile Dolores Claiborne romanı ile bağlantılar içerir. 

Oyun(Gerald’s Game) Netflix tarafından 2017 yılında filme uyarlandı. Romana birebir uygun olması ile başarılı bir uyarlama olarak eleştiriler aldı.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram