Lisey’in Hikayesi-Bir Aşk Hikayesi

SKT PUAN:
8.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

LISEY'S STORY

TÜRKÇE İSMİ:

LİSEY'İN HİKAYESİ-BİR AŞK HİKAYESİ

ORİJİNAL İLK BASKI:

2006

TÜRKÇE İLK BASKI:

2007

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

576

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’ten bir aşk hikayesi okumak ister misiniz? King’in edebi dilini adeta konuşturduğu, unutulmaz bir eser karşınızda. 

Lisey ve kocası Scott yirmi beş yıl süren evlilikleri boyunca birbirlerini derin bir aşkla sever. Aralarındaki bağ öylesine güçlüdür ki birçok insan bunu tuhaf bulur. Karanlık ve korkunç bir geçmişi olmasına rağmen Scott pek çok ödül kazanmış başarılı bir yazardır; ancak geçmişte yaşadığı olaylar, hayal ve gerçek arasında gidiş gelişleri bir ömür boyu yakasını bırakmaz.

Yazarın ölümünden sonra basılmamış romanlarından çıkar sağlamak isteyen kişiler karısının peşine düşer. Lisey, uğursuz tehditler başladığında hayatta kalmak için Scott’ın gücüne, ışığına ve aynı zamanda sonsuz karanlığına ihtiyacı olduğunu anlar. Kocasıyla arasındaki bağı koparmayan genç kadın, kâbuslarının arasında saklı korkunç bir yerde duran Scott’a ulaşır.

Lisey’in Hikâyesi; yaratıcılığın kaynakları, deliliğin çekiciliği ve aşkın gizli dili hakkında yazılmış bir King başyapıtı!

“Lisey’in Hikâyesi; olağanüstü bir evliliği, şefkat ve güç içinde yükselen, çok canlı betimlemelerle süslü bir aşkı anlatmaktadır. Bu kitap duygusal ve gerçeğe yakın kahramanlarıyla son zamanlarda edebiyat dünyasına yepyeni bir nefes getirdi. Lisey Landon ve kız kardeşine hayran oldum, Scott’ın çektiği acıları yüreğimde hissettim ve sonunda içtenlikle dile getirdiği acı tatlı sona gelince kitabı tekrar baştan okumam gerektiğini düşündüm. Sanki çok yakın dostlarıma veda ettiğimi hissettim. İşte Stephen King böyle bir yazar. Mesleğinin doruğunda. Son sayfaya gelene dek büyülenerek okuyacağınız bir roman.”

 Nicholas Sparks,

Denizden Gelen Mektup adlı romanın yazarı

Lisey’in Hikayesi (Lisey’s Story) daha önce yine Altın Kitaplar tarafından “Bir Aşk Hikayesi” ismiyle basılmıştı. 

Lisey’in Hikayesi (Lisey’s Story) Apple Tv+ tarafından 2021 yılında dizi olarak uyarlandı. Kitabı çok iyi yansıtan, başarılı bir uyarlama olarak dikkat çekti. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram