Kurtadamın Döngüsü

SKT PUAN:
5.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

CYCLE OF THE WEREWOLF

TÜRKÇE İSMİ:

KURTADAMIN DÖNGÜSÜ

ORİJİNAL İLK BASKI:

1985

TÜRKÇE İLK BASKI:

2001

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

128

YAYINEVİ:

ALTIKIRKBEŞ YAYINLARI

Stephen King’in çizgi roman sanatçısı Bernie Wrightson’ın çizimlerinin süslediği kısa korku romanıdır. Her bölüm kendi içerisinde bir kısa hikaye gibidir ve King’in yazmış olduğu en kısa romandır.

Dehşet Ocak’ta başlamıştı….

Dolunayın ilk ışıklarıyla…

Dolunay, küçük kasabanın üzerine düştüğünde kanlı bedenleri aydınlatmayı bir alışkanlık haline getirirkenilk çığlığı atan kişi, karla kaplı kulübesinde gırtlağını parçalayan dişleri hisseden bir demiryolu işçisiydi. Bir sonraki kurbanı kimse bilmiyordu, bir kişi dışında. Ama herkes tek bir şeyden emindi: Ay iyice şişmanladığında, insan sözcüklerini andıran hırıltıları esen rüzgârın içine, korkunun kanatlarınıysa ıssız sokakların üzerine serecekti.

“Tamamen zifiri bir kış ve karanlık buzdan oluşan bir şeyin içinde Tanrı ya da Işıklı ilgili hiçbir şey olamaz, olmamalı, olamamalı mı?” 

Kurtadamın Döngüsü (Cycle of the Warewolf)’un senaryosunu Stephen King’in yazdığı 1985 yapımı bir uyarlaması bulunmaktadır. Filmin ismi Silver Bullet (Gümüş Kurşun) olarak belirlenmiştir. İlk dönemde kötü eleştiriler alan film daha sonra kült film olarak anılmaya başlanmıştır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram