Kule

SKT PUAN:
9/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE DARK TOWER

TÜRKÇE İSMİ:

KARA KULE 7: KULE

ORİJİNAL İLK BASKI:

2004

TÜRKÇE İLK BASKI:

2005

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

880

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in destansı serisi Kara Kule sona eriyor! Serinin bu son kitabı uzun soluklu bir macera sunarken Roland’ın Kara Kule’yi bulma yolculuğunun nasıl sonuçlandığını da gözler önüne seriyor. 

Tüm güzel şeylerin bir sonu vardır. Ne devamlı okuyucular, ne de Stephen King bir öyküyü ebediyen devam ettiremez. Romanın kahramanlarından Roland Deschainin durup dinlenmeden Kara Kuleyi araması, öykünün başından beri onu izleyen okuyucuların sabrını taşırdığını düşünüyor yazar ve serinin son kitabında -biraz da okuru düşünerek- Roland’ın ve arkadaşlarının macerasına devam ediyor.

Herkes bir yana dağıldığı halde Roland’ın katet’i henüz bir bütün halindedir. Susannah-Mia (1999 yazında), Dixie Pig’den Fedic doğum odasına -aslında burası bir dehşetler odasıdır- taşınır.

Jake ve Peder Callahan, Oy ile birlikte ellerinde silahlarla Lexington Caddesi ile Altmış Birinci Sokak’ın köşesindeki restorana dalarlar. Düşmanlarının sayısını ve ne denli tehlikeli olduklarını bilmemektedirler. 

Bu arada Roland ve Eddie 1977’de Maine’de, John Cullum ile gaipten gelenlerin bölgesi olan Turtleback Yolu’nu aramaktadırlar. Ümitsizce diğerlerinin, özellikle Susannah’nın yanına ulaşmak istemektedirler. Ama sonunda yalnızca geçiş yapmak istedikleri dünyanın önemli olduğunu fark ederler. Böylece, roman tıpkı Stephen King’in hayal dünyasının en üst sınırına açılan bir kapı gibi açılır. Bunca yol kat edip buraya geldiniz. Belki arkanızdan bir kapının çarparak kapandığını duyacaksınız. Kara Kule’ye hoş geldiniz.

Stephen King’in destansı Kara Kule serisine ait tek uyarlama 2017 yılında yapıldı. Bu uyarlama serinin özeti şeklindeydi. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram