Korku Ağı

SKT PUAN:
8/10

ORİJİNAL İSMİ:

'SALEM'S LOT

TÜRKÇE İSMİ:

KORKU AĞI

ORİJİNAL İLK BASKI:

1975

TÜRKÇE İLK BASKI:

1982

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

592

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in yayımlanmış ikinci romanı olan ‘Salem’s Lot (Korku Ağı), klasik vampir hikayelerine farklı ve güncel bir gözle bir bakış olarak görülmektedir. 

Yazar Ben Mears, çocukluk yıllarını konu alan ve o günlerden beri ona musallat olmuş korkularıyla yüzleşmek amacıyla bir roman yazmak için Lot’a döner. Çocukken tanık olduğu korkunç olayın gerçekleştiği ev –Marsten Köşkü− işte karşısındadır; fakat yeni ve gizemli kiracıları vardır.
Kasabada bazı kuşkulu şeyler yaşanmaya başlayınca, Mears’ın belleğindeki karanlık anılar da canlanmaya başlar: Önce bir köpek hunharca öldürülmüş olarak bulunur, ardından bir çocuk kaybolur. Bunlar başlangıçta çok da sıra dışı olaylar olarak görülmez, fakat liste uzamaya başlar. Çok geçmeden kasabayı saran şaşkınlık hayrete, belirsizlikler dehşete dönüşecektir.

Orijinal ismiyle Jarusalem’s Lot (Salem’s Lot) kasabası, Stephen King’in Maine eyaletinde kurgulamış olduğu bir kasabadır. 

‘Salem’s Lot (Korku Ağı), 1976 Dünya Fantazya Ödülü (World Fantasy Award) ve “tüm zamanların en iyi fantazya romanı” dalında 1987 Locus Ödülü (Locus Award)’ne layık görüldü.

1979 yılında beyaz perdeye uyarlanan roman 2004 yılında tekrardan Tv filmi olarak uyarlandı. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram