Kim Bulduysa Onundur

SKT PUAN:
7/10

ORİJİNAL İSMİ:

FINDERS KEEPERS

TÜRKÇE İSMİ:

KİM BULDUYSA ONUNDUR

ORİJİNAL İLK BASKI:

2015

TÜRKÇE İLK BASKI:

2015

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

424

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in polisiye serisinin (Bill Hodges serisi de deniyor) ikinci kitabı (İlk kitabı Bay Mercedes’tir) olan Kim Bulduysa Onundur (Finders Keepers) King’in sevilen tarzını polisiye ile birleştirdiğinde neler yapabileceğini gösterebilen güzel örneklerden biri. 

“King, Sadist ve Medyum’da olduğu gibi, çılgınlığa kafadan bir dalış yaparak yazar-okur ilişkisinin sınırlarını zorluyor… Öykü  yüksek  performanslı bir araç gibi kimi zaman kükrüyor, kimi zaman mırıldanıyor, kimi zaman da fazlasıyla eğlendirici. Ayrıca en dikkatli okuyucuların bile gözünden kaçabilecek kadar sinsice, edebi eleştirilerle dalga geçebiliyor.” —Kirkus Reviews

İnzivaya çekilmiş ünlü bir yazar; intikam duygusuyla dolu saplantılı ve öfkeli bir okur; soğukkanlı bir cinayetin ardından yıllarca gömülü kalmış, içi hazine değerinde onlarca defterle dolu bir bavul.

Hazineyi kim bulacak? Dahası, ona sahip olmak cehennemin kapılarını açmaksa eğer, bu ateşte kim yanacak?

Stephen King’den, yazarlığın gücüne ve edebiyatın bir hayatı nasıl değiştirebileceğine dair sarsıcı bir roman. 

Kim Bulduysa Onundur (Finders Keepers) yer yer Misery (Sadist) kitabına benzerliği ile dikkat çekiyor. Edebiyatı, bir yazarı çok fazla sevmenin yol açtığı fanatizm King’in bir hayli korktuğu bir durum… 

Bu seri 2017 yılında yapılan ve 3 sezon süren bir dizi uyarlamasına sahip. Mr.Mercedes isimli dizinin 3.sezonu bu kitaptaki olayları anlatır. 

Serinin 3.kitabı ise Son Nöbet’tir.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram