Gwendy’nin Düğme Kutusu

SKT PUAN:
6.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

GWENDY'S BUTTON BOX

TÜRKÇE İSMİ:

GWENDY'NİN DÜĞME KUTUSU

ORİJİNAL İLK BASKI:

2017

TÜRKÇE İLK BASKI:

2019

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

136

YAYINEVİ:

İNKILAP KİTAPEVİ

Stephen King’in Richard Chizmar ile birlikte yazmış oldukları Gwendy serinin ilk kitabıdır. Serinin 2.kitabında King yazar olarak bulunmazken 3.kitapta tekrar ikili bir araya gelmiştir. Serinin ikinci ve üçüncü kitabı ülkemizde henüz yayımlanmadı.

Üzerinde 8 tane düğmesi ve 2 tane tutacağı olan bir kutu… Bu kutunun yeni sahibi; 12 yaşındaki Gwendy Peterson. Gwendy, kutunun sahip olduğu gizli ve görünmez gücü yöneterek dünyayı güzelleştirme ya da dünyayı felaketlere sürükleme gücüne sahip olduğunu fark ediyor. 

Gwendy bu gizli gücün dünyanın iyiliği ya da kötülüğü üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacağını düşünürken kutunun gücü Gwendy’i yönetmeye başlıyor. İşte tam da burada Gwendy’nin içindeki küçük ses giderek cevabı olmayan sorular soruyor: “Neden sen, Gwendy Peterson? Bu yuvarlak dünyada bütün o insanların içinden neden seni seçti? Bu kutu da neyin nesi… Ve bana ne yapıyor?” 

Tüm bu soruların sonunda Gwendy’nin Düğme Kutusu okuru çarpıcı bir gerçekle yüzleştiriyor: “Hayatının ne kadarı kendine ait, ne kadarı ikramlarıyla ve düğmeleriyle birlikte kutuya ait?”

Usta yazar Stephen King’in ve Richard Chizmar’ın birlikte kaleme aldığı Gwendy’nin Düğme Kutusu okuyucuya hem tatlı hem de insanın keyfini kaçırabilecek bir hikâye sunuyor. 

Bu kısa romanın henüz bir uyarlaması yapılmamıştır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram