Duma Adası

SKT PUAN:
8.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

DUMA KEY

TÜRKÇE İSMİ:

DUMA ADASI

ORİJİNAL İLK BASKI:

2008

TÜRKÇE İLK BASKI:

2008

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

688

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King baş yapıt olarak gösterilen Lisey’in Hikayesi’nin hemen ardından diğer bir baş yapıta daha imza attı. Duma Adası (Duma Key) atmosferi ve karakterleri ile soluksuz okunacak bir roman. 2008 yılında Bram Stoker Ödülü’nü de kazanmıştır. 

Sevgiye dört elle sarılma, yaratıcılığın tehlikeleri, hafızanın esrarı, doğaüstünün doğası… Stephen King bizlere büyüleyici olduğu kadar ürkütücü bir roman sunuyor.

Kötü talihi Edgar Freemantle’yi inşaat alanında yakalar. Üstüne düşen vinç sağ kolunu koparır, konuşma ve düşünme yetisini hasara uğratır. Mutlu evliliği aniden biter, nekahet dönemi karabasana dönüşür. Edgar kazadan sağ kurtulduğuna pişmandır. “Coğrafi bir değişiklik” yapıp çok uzaklara gitmesini öneren psikiyatrı, “Neyin onu mutlu ettiğini,” sorar. “Resim yapmak,” yanıtını alır. 

Edgar, Florida sahilinde Duma Adası’nda ev kiralar. Meksika Körfezi’ndeki muhteşem günbatımı ona resim yapmasını fısıldar. Ve Edgar resim yapmaya başlar. Edgar münzevi yaşamının duvarlarını yıkar, dostlar edinmeye başlar. Kendi yaralarından söz etmekten çekinen ve onunla aynı hamurdan yoğrulmuş Wireman’la kökleri Duma Adası’nın derinliklerine uzanan yaşlı Elizabeth’le tanışır. Harikalar yaratan becerisi onun silahı olur. Elizabeth’in geçmişinden sayfalar açılıp kadının çocukluğundaki hayaletler ortaya çıkınca onarılmaz yıkımlar başlar. 

Duma Adası (Duma Key) resimle ilgilenenler ve resim yapmayı sevenler için ayrı bir tat olarak göze çarpıyor. 

Duma Adası’nın (Duma Key) şu ana kadar herhangi bir uyarlaması yapılmamıştır.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram