Diriliş

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

REVIVAL

TÜRKÇE İSMİ:

DİRİLİŞ

ORİJİNAL İLK BASKI:

2014

TÜRKÇE İLK BASKI:

2015

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

432

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in polisiye serisinin (Bill Hodges serisi) arasına sıkıştırdığı, bildiğimiz tarzında, nefis bir roman! Çocukluktan yaşlılığa uzanan uzun ve değişik bir yaşam öyküsü.  

New England’ın ufak bir kasabasında küçük bir çocuk ile kasabanın yeni rahibi arasında gizli bir takıntıyı temel alan derin bir bağ oluşur. Ancak, ailesinin başına korkunç bir felaket gelen genç rahip Tanrı’yı lanetleyerek kasabayı terk eder.

Aradan yıllar geçer. Artık bir yetişkin olan küçük çocuk, parçası olduğu rock gruplarıyla bütün ülkeyi dolaşırken eski dostu ile tekrar karşılaşır ve bu karşılaşma şeytanın bile aklına gelmeyecek bir anlaşmayla perçinlenir.

Elli yıllık bir dönemi anlatan ve Stephen King’in şimdiye dek yazdığı en dehşet verici sonla noktalanan Diriliş, King’in neden “dünya edebiyatının merkezinde olduğunu” (Margaret Atwood, New York Times) tartışma götürmez bir şekilde kanıtlayan eşsiz bir şaheser. 

Diriliş (Revival) tanıtımında da bahsedildiği gibi çok çarpıcı bir finale sahiptir. King’in inanç ve öbür dünya gibi konuları gündeme getirdiği bir kitaptır. 

Diriliş (Revival) ülkemizde baskısı fazla yapılmamış (şu an için) bir kitaptır. Şu ana kadar herhangi bir uyarlaması da yapılmamıştır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram