Çorak Topraklar

SKT PUAN:
8/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE DARK TOWER 3: THE WASTE LANDS

TÜRKÇE İSMİ:

KARA KULE 3: ÇORAK TOPRAKLAR

ORİJİNAL İLK BASKI:

1991

TÜRKÇE İLK BASKI:

1994

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

576

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in “hayatımın eseri” dediği epik serisi Kara Kule’nin 3.kitabıdır. Altın Kitaplar tarafından ilk baskısı 2 ayrı kitap şeklinde yapılmıştır. “Hayaletler Beldesi” ve “Çorak Topraklar” olarak basılan bu kitap sonraki baskılarda orijinali gibi tek kitap halinde basılmıştır. 

3.Kitapta Roland, ekibini tamamlıyor ve uçsuz bucaksız çorak topraklarda Kule’ye doğru ilerlemeye başlıyor. 

Büyüleyici bir dünyanın kapılarını aralayan Kara Kule Serisi’nin bu üçüncü kitabında, son silahşorun Kule’yi arayışı sürmektedir. Bu kez yanına iki yol arkadaşı da katılır: Bağımlısı olduğu uyuşturucudan kurtulan Eddie Dean ile kopan bacakları gövdesiyle birleşen ve Susannah Dean’ın güçlü ve dengeli kişiliğine bürünen Odetta. Roland Deschain, yeni dostlarına silahşorluk eğitimi vermeye başlar. Fakat Silahşor eski dünyasında ölmüş olan Jake Chambers’ın hayatını kurtararak ka’nın yönünü değiştirir. Şimdilerde Roland ve Jake, farklı dünyalarda varlıklarını sürdürdükleri halde, aynı çılgınlıklarına devam etmektedirler. 

Kara Kule (The Dark Tower) serisi 30 yılı aşkın bir sürede yazılan ve 8 kitaptan oluşan bir seridir. Bu serinin özeti sayılabilecek bir sinema uyarlaması 2017 yılında yapıldı fakat eleştirmenler ve izleyenler tarafından beğenilmedi. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram