Colorado Kid

SKT PUAN:
6/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE COLORADO KID

TÜRKÇE İSMİ:

COLORADO KID

ORİJİNAL İLK BASKI:

2005

TÜRKÇE İLK BASKI:

2010

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

176

YAYINEVİ:

İNKILAP KİTAPEVİ

Stephen King’in destansı serisi Kara Kule bittikten hemen sonra yayımlanan bu kısa romanda King, gelecekteki polisiye tutkusuna ısınmaya başlıyor. 

Maine sahili açıklarındaki bir adada ölü bir adam bulunur. Cesedin üzerinde kimlik yoktur. Birtakım ipuçları, iki yerel gazeteci ve adli tıp eğitimi gören bir öğrenci sayesinde ortaya çıkar. Ancak adamın kimliğinin belirlenmesi bir yıldan fazla sürecektir. Ölü adam ve ölümünün şaşırtıcı koşulları hakkında bilgi sahibi olundukça, çözümden de o denli uzaklaşılmaktadır. Bu, olanaksız gibi görünen bir suç mudur, yoksa çok daha garip bir olay mı?

Esrarın kalbindeki karanlık ve esrarlı olayları araştırma dürtümüz hakkında olan bu hikâyeyi Stephen King’den başkası anlatamazdı.

Stephen King, Dashiell Hammett’in Malta Şahini’ nden ve Graham Greene’in eserlerinden izler taşıyan bu kitabında, konusu esrarın doğasından aşağı kalmayacak kadar şaşırtıcı bir hikâyeyle karşımıza geliyor.

Carrie, Colorado Kid (The Colorado Kid), 2010 yılındaki Heaven dizisi ile uyarlama olarak karşımıza çıktı fakat bu dizi kitabı genel olarak yansıtmamaktadır.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram