Ceset

SKT PUAN:
7/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE BODY

TÜRKÇE İSMİ:

CESET

ORİJİNAL İLK BASKI:

1982

TÜRKÇE İLK BASKI:

1988

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

360

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in sinema uyarlaması kült yapımlar arasına girmiş, sinema uyarlaması nedeniyle de bir hayli popüler olan kitaplarından biridir. 

The Body (Ceset), ülkemizde iki kısa romanın birleştirilmesinden (Rage-Hiddet romanı da bu kitaptadır) oluşurken orijinal baskısı sadece The Body romanından oluşur. Rage (Hiddet) Richard Bachman mahlasıyla yazılan romanlardan biridir ve bu kitap Amerika’da yasaklanmıştır. 

Ceset: Küçük bir kasabada yaşayan dört çocuk, 30 mil ötede bir ceset olduğunu öğrenirler ve meraklarından dolayı onu görmek için uzun bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk sırasında yaşadıkları onları birbirine yaklaştırır ve gençliğe doğru ilk adımlarını atarlar.

Hiddet: 17 yaşındaki Charlie Decker, büyükleriyle sorunları olan bir gençtir. Decker, bunalım geçirdiği bir gün iki öğretmenini öldürür ve çocukları rehin alır. Daha sonra rehin alınan çocuklar ve Charlie, birbirlerine hayatta kendilerini rahatsız eden şeyleri söyleyerek bir tür terapi yaparlar. 

Kitapta yer alan ilk hikaye olan The Body (Ceset)’nin 1986 yılında vizyona giren film uyarlaması büyük ilgi görmüştür ve günümüzde IMDB Top 250 listesinde yer almaktadır. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram