Callanın Kurtları

SKT PUAN:
8/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE DARK TOWER 5: WOLVES OF THE CALLA

TÜRKÇE İSMİ:

KARA KULE 5: CALLA'NIN KURTLARI

ORİJİNAL İLK BASKI:

2003

TÜRKÇE İLK BASKI:

2004

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

735

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in destansı serisi Kara Kule’nin 5.kitabı olan Calla’nın Kurtları (Wolves of the Calla) finale doğru atılan ilk adım olarak gösterilebilir. Ayrıca yazar trafik kazası geçirip ölümden döndükten sonra seriyi bitirmek için elini çabuk tutmuş ve bu kitap ile başlayan 3 kitaplık hızlı bir yazım gerçekleştirmiştir. 

Roland Deschain ve Ka-tet’i Kara Kule’ye erişmek için güneydoğuda, ormanlarla kaplı Orta-Dünya’da yolculuklarına devam ederler. Calla Bryn Sturgis adındaki kasabanın sınırlarına ulaşınca beklenmedik bir durumla karşılaşırlar: Uçsuz bucaksız çiftliklerin yer aldığı sakin topraklardan kasabanın ruhunu emip tüketen Gök gürültüsü adında karanlık bir güç yükselmektedir. Aynı anda kurtlar da hızla kente yaklaşmaktadır. Onlara karşı koymak büyük bir risktir, ama silahşorlar böylesine tehlikeli ve garip durumlarla karşılaşmaya alışıktırlar. Ancak ellerindeki silahlar, bu karanlık güçlere karşı koymaya yeterli midir?

“Olağanüstü bir ortamda, akıllara durgunluk veren sanal bir dünyada, unutulmaz karakterlerin yer aldığı Kara Kule serisi bugüne dek okuduğunuz romanlardan çok farklı. Bu öykü, yazarın sanatının zirvesine eriştiğinin kanıtı.”

Carrie, Stephen King’in binlerce sayfalık efsane serisi Kara Kule, yazdığı diğer romanlarla da birçok bağlantıya sahiptir. Böyle büyük bir serinin bugüne kadar bir sinema uyarlaması yapıldı fakat bu yapım seriyi yansıtamadığı için eleştirilerin odak noktası oldu.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram