Billy Summers

SKT PUAN:
8/10

ORİJİNAL İSMİ:

BILLY SUMMERS

TÜRKÇE İSMİ:

BILLY SUMMERS

ORİJİNAL İLK BASKI:

2021

TÜRKÇE İLK BASKI:

2022

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

528

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in son yıllarda yazdığı eserler her ne kadar korku-gerilim ya da polisiye türünde olsa da alt metinde siyasi ve toplumsal mesajlar kendini fazlasıyla göstermeye başladı. Billy Summers da bu kitaplardan biri. Ayrıca Medyum (The Shining) severler için ufak bir göz kırpma da kitapta mevcut. 

Billy Summers dünyanın en iyi kiralık katili, madalyalı bir Irak Savaşı gazisi, izini kaybettirmede sihirbaz Houdini kadar hünerli bir keskin nişancı. Ancak sadece gerçekten “kötü” adamları hedef alan bu amansız katil artık emekliye ayrılmak istiyor. Bundan önceyse son atışını yapıp kötülük timsali bir adamı haklamalı. Sonrasında sırra kadem basacak. Peki, bu süreçte ne yanlış gidebilir ki? Muhtemelen her şey.

Stephen King’in son şaheseri Billy Summers, hem bir savaş hikâyesi, hem de Amerika’nın küçük kasabalarına ve orada yaşayan insanlara yazılmış bir aşk mektubu. Eli kanlı bir intikam romanı. Aşk, şans, kader ve kurtuluş için tek atımlık kurşunu kalmış karmaşık bir kahramanın karanlık hikâyesi. 

New York Times / Çok Satanlar Listesinde Bir Numara

Esquire / Yılın En İyi Kitabı

Wall Street Journal /Yılın En Sevilen Kitabı

Goodreads Okur Ödülleri / En iyi Gerilim Finalisti

Billy Summers Stephen King’in ustalık eserlerinden biri olarak görülebilir. Son derece oturaklı bir anlatım, unutulmaz karakterler ve birbirine sıkı sıkıya bağlı olay zinciri ile bu izlenimi veriyor. 

Daha önce dizi uyarlaması yapılacağı konuşulan romanın sinemaya uyarlanacağı ve başrolünde Leonardo DiCaprio olacağı konuşulmaya başlandı.

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram