Azrail Koşuyor

SKT PUAN:
7.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

THE RUNNING MAN

TÜRKÇE İSMİ:

AZRAİL KOŞUYOR

ORİJİNAL İLK BASKI:

1981

TÜRKÇE İLK BASKI:

1989

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

280

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in Richard Bachman takma ismiyle yazmış olduğu romanıdır. Ülkemizdeki ilk baskısı 1989 yılında yapılmış ve bu baskının içerisinde Azrail Koşuyor ve Uzun Yürüyüş romanları bir arada yer almaktadır. 2022 yılındaki yeni baskıda ise sadece Azrail Koşuyor romanı yer almaktadır. 

“Yarın öğlen av başlıyor. Bu yüzü unutmayın!” 

Yıl 2025. Amerika’da kâbus gibi bir düzen hâkimdi. Ülkeyi yönetenler büyük bir sınıf farkı yaratmışlardı. Halkın çoğu yoksuldu. Televizyon programları insanların para için hayatları üzerine bahse girdiği bir platform haline gelmişti. 

Ben Richards da o çaresiz adamlardan biriydi. İşsizdi, parasızdı ve ümitsizdi. Hasta kızının tedavi olması gerekiyordu. Ben’in yapabileceği tek bir şey vardı: Koşucu programına katılmak ve bir milyon dolar kazanmak. Yarışmanın amacı onu öldürmekle görevli Avcılar’dan kaçmak ve otuz gün boyunca hayatta kalmaktı, hem de gezendeki hemen herkes onu seyrederken ve ele vermeye çalışırken… 

Acaba şimdiye dek kimsenin sekiz günden daha fazla hayatta kalamadığı yarışmayı Ben Richards kazanabilecek mi? Acımasız sistemi yenebilecek mi? Sonucu ne olursa olsun, Ben bu ölüm kalım oyununda sonuna dek gitmeye hazırdı.

King’in takma isimler yazdığı romanlarda farklı tarzlar ve türler benimsediği görülüyor. Bir distopya romanı yazarak Azrail Koşuyor da farklı bir görüş sunmuştur. 

Azrail Koşuyor (The Running Man) 1987 yılında, baş rolünde Arnold Schwarzenegger’in oynadığı bir uyarlamaya konu olmuştur. 

Bir yanıt yazın

RSS
Facebook
Instagram