Peri Masalı

SKT PUAN:
8.5/10

ORİJİNAL İSMİ:

FAIRY TALE

TÜRKÇE İSMİ:

PERİ MASALI

ORİJİNAL İLK BASKI:

2022

TÜRKÇE İLK BASKI:

2023

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

704

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in 2022 yılında yayımlanan ve ülkemizde 24 Temmuz 2023’te yayımlanmış fantastik ve gerilim unsurları içeren romanıdır. 

Peri Masalı ülkemizde ilk olarak isim seçme olayı ile gündeme gelmiştir. Türkçe ismine karar veremeyen yayımcılar kitabın isminin Peri Masalı mı yoksa Masal mı olması yönünde bir anket oluşturdular. Anket sonucunda okurlar Peri Masalı ismini seçtiler.

Dünya tehlikede… Hem bizimki hem de diğeri…
Charlie Reade on yedi yaşında, beyzbol ve Amerikan futbolunda başarılı, sıradan bir lise öğrencisidir. Bir gün Radar adında bir köpek ve onun sahibi Bay Bowditch’le tanışır.
Bay Bowditch bir tepede, tekinsiz görünen büyük bir evde tek başına yaşamaktadır. Evinin arkasında zaman zaman tuhaf seslerin duyulduğu bir kulübe, kulübenin içindeyse bir kuyu vardır.
Ve masal bu ya, bu kuyu bambaşka bir dünyaya açılır.
Gökyüzünde iki ayın ve bizim dünyamızdaki gökbilimcilerin hiç görmediği yıldızların parladığı, korkunç cezalara maruz kalmış prens ve prenseslerin sürgün edildiği, sakinlerinin hastalıkla lanetlendiği bir dünyaya…
Dahi yazar Stephen King, iyi ile kötünün savaştığı paralel bir dünyanın kapılarını aralıyor ve hayal gücünün en derin kuyusuna iniyor. Peri Masalı, King’in diğer eserleri kadar  şaşırtıcı ve ikonik. Kahraman rolüne soyunan sıradan bir genç adamın olağanüstü macerasını konu alan gerilimli ve tatmin edici bir roman.

Peri Masalı, ustanın hayal gücünü zorladığı, fantastik bir gerilim hikayesi. 

RSS
Facebook
Instagram