Holly

SKT PUAN:
0/10

ORİJİNAL İSMİ:

HOLLY

TÜRKÇE İSMİ:

HOLLY

ORİJİNAL İLK BASKI:

2023

TÜRKÇE İLK BASKI:

2024

TÜRKÇE SAYFA SAYISI:

0

YAYINEVİ:

ALTIN KİTAPLAR

Stephen King’in 2023 yılında Amerika’da yayımlanan romanı, Bay Mercedes kitabı ile karşımıza çıkan ve daha sonra sırasıyla Kim Bulduysa Onundur, Son Nöbet, Yabancı ve Kan Varsa kitaplarında karşılaştığımız Holly Gibney karakterinin baş rolünde olduğu yeni kitabıdır. 

Temmuz 2021’de, COVID-19 salgınının ortasında, özel dedektif Holly Gibney, karmaşık ve gergin bir ilişkisi olduğu annesinin ölümünün yasını tutmaktadır. İşine ara vermesine rağmen, kızı Bonnie’nin o ayın başlarında ortadan kaybolduğu Penelope Dahl, Holly ile temasa geçer. Holly, Penelope’nin mesajından etkilenir ve dava üzerinde çalışmayı kabul eder. 

Bonnie’nin bisikletine binmeden önce en son Deerfield Park yakınındaki bir markette görüldüğünü öğrenir. Terk edilmiş bisikleti daha sonra üzerinde “Yeter artık” yazan bir notla keşfeder. Holly ayrıca Bonnie’nin küpelerinden birini bilinen son konumunun yakınında bulur. Holly, aralarında Bonnie’nin annesiyle olan zorlu ilişkisini ayrıntılarıyla anlatan, Bonnie’nin en iyi arkadaşı Lakeisha’nın da bulunduğu birçok liderle röportaj yapar. Soruşturması sırasında, Peter Steinman adında bir çocuk ve yerel üniversitede temizlik görevlisi olan Ellen Craslow’un da benzer koşullar altında ortadan kaybolduğunu öğrenir. Holly, ortadan kaybolmalarının bağlantılı olabileceğinden şüphelenir.

Stephen King Holly ile ilgili şunları söylüyor: “Holly Gibney’yi asla bir kenara atamazdım. Holly’nin Bay Mercedes’te figüran bir karakter olması gerekiyordu ama o, hem kitabı hem de benim kalbimi çaldı. Holly, tamamen ona ait (bir kitap).”

Holly, 2024 yılı itibarıyla ülkemiz okurları ile buluşacak.

 

RSS
Facebook
Instagram